Głowica łańcuchowa do zestawu Turbospiner, lancy do czyszczenia kominów. Jest to dodatkowa głowica z 8 łańcuchami. Usuwa najtwardszą sadzę i twarde osady wewnątrz rur i kominów.
Zadzwoń i zamów:
tel. 530 118 530
Głowica czyszcząca obrotowa łańcuchowa “Żbik” jest dodatkową, szybko wymienną i szybko dołączaną głowicą typu ciężkiego. Przeznaczona jest do szybkiego i łatwego usuwania twardych osadów z kominów murowanych, rur i przewodów kominowych i wentylacyjnych.
Film przedstawia zasadę działania i sposób wymiany głowicy łańcuchowej do zestawu do czyszczenia komina na wiertarkę – TURBOSPINER.
Jak wyczyścić komin – SADZA SYPKA W PRZEWODZIE KOMINOWYM Z PALENISKIEM STAŁOPALNYM LUB OLEJOWYM (PIECE C.O. KOMINKI)
Sypka sadza jest wynikiem dobrych warunków spalania paliwa, stosunkowo łatwa do usunięcia. Sadza sypka (miałka) ma konsystencję drobno zmielonego proszku i składa się przede wszystkim z popiołu.
PROCEDURA POSTĘPOWANIA
Czyszczenie od góry przewodu kominowego, jeżeli usytuowanie komina na to pozwala.
Uprzednio wyłączyć lub wygasić palenisko, czyścić przy wychłodzonym przewodzie kominowym.
Sprawdzić ciąg w przewodzie kominowym za pomocą zapałki dymnej: jeżeli jest ciąg kominowy można przystąpić do czynności przygotowawczych przed czyszczeniem.
W tym celu zamknąć szczelnie palenisko lub zasłonić zwilżoną matą osłonową w przypadku kominka otwartego. Zamknąć szczelnie wszelkie otwory rewizyjne i wyczystkę (można je dodatkowo okleić taśmą). Zamknąć szyber lub klapę przepustową w czopuchu (jeżeli jest).
W celu uniknięcia zabrudzenia sadzą zabezpieczyć okolice paleniska matą.
Przygotować odkurzacz kominiarski przed paleniskiem.
Otworzyć okno w pomieszczeniu z paleniskiem.
Do czyszczenia od strony wylotu komina można używać dowolnych zestawów kominiarskich przeznaczonych do czyszczenia danego materiału, z którego wykonany jest przewód dymowy: szczotek drucianych lub nylonowych na zestawie linowym, obrotowych wyciorów z głowicami sprężynowymi lub boramidowymi itp.
Przy wykorzystaniu obrotowego systemu czyszczącego można najpierw opuścić swobodnie głowicę na dno przewodu kominowego. Następnie uruchomić obroty jednocześnie podciągając zestaw ku górze, aż do wlotu przewodu. Dzięki tej technice uniknie się zatkania przewodu sadzą.
Delikatnie otworzyć palenisko przy włączonym odkurzaczu. Kilkukrotnie poruszać przepustnicą lub szybrem w celu usunięcia zalegającej tam sadzy.
Wyczyścić zwykłym lub obrotowym wyciorem podłączenie paleniska do komina (czopuch). Odkurzyć czopuch.
Oczyścić palenisko np. obrotowym zestawem z gwiazdą boramidową. Odkurzyć palenisko.
Otworzyć wyczystkę i wybrać sadzę. Zamknąć wyczystkę.
Sprawdzić ciąg kominowy w palenisku zapałką dymną.
Uprzątnąć miejsce pracy.
Przy czyszczeniu systemem od dołu, jeżeli na wylocie komina zainstalowana jest nasada kominowa np typu strażak, należy ją zdemontować. Należy przewód wyczyścić przez otwór wyczystkowy. W tym celu można użyć elastycznych ręcznych lub obrotowych przedłużek łączonych. Aby zminimalizować ilośc sadzy wysypującej się z wyczystki lub ryzyko zaklinowania się wyciora w nadmiarze sadzy w przewodzie kominowym czyścic przy włączonym odkurzaczu z rurą ssawną w wewnątrz wyczystki i zaślepionej gąbką wyczystce. Przed wykonaniem czyszczenia należy wykonać czynności jak przy czyszczeniu od góry w pkt. 1-6. Po czyszczeniu reszta procedury taka sama jak w pkt. 9-14 przy czyszczeniu od góry.
(Przedstawiony powyższy sposób czyszczenia komina nie jest instrukcją, należy traktować ją wyłącznie poglądowo i czysto teoretycznie. Jeżeli nie wiesz jak wyczyścić komin w sposób bezpieczny i właściwy – skontaktuj się z kominiarzem i zamów usługę czyszczenia komina)
Tą stronę znalazłeś po słowach kluczowych:
- usuwanie sadzy szklistej z komina
- lanca kominowa do czyszczenia komina
- jak samemu wyczyścić komin
- zestaw do samodzielnego czyszczenia obrotowego komina
- zestaw do czyszczenia łańcuchowego komina
- turbospiner najlepszy sprzęt do czyszczenia komina